3Dexpo 2023 – Tisková zpráva

Největší svátek 3D tisku veletrh 3Dexpo

Brány 8. ročníku 3Dexpo se otevřou v PVA EXPO v Letňanech ve dnech 25. – 27. dubna 2023. 

Po loňském restartu 3Dexpo jsou přípravy na letošní ročník v plném proudu. Největší svátek profesionálů a nadšenců 3D tisku se nezadržitelně blíží. Letos se vracíme do haly číslo 6, kde se na 1 000 m2 představí výrobci 3D tiskáren, 3D skenerů, filamentů a dalšího příslušenství pro aditivní výrobu 3D tisku. Výstava a doprovodný odborný program jsou určeny nejen profesionálním tiskařům, ale také nadšencům do 3D tisku.

„Již od prvního ročníku, který se konal v roce 2014 v Divadle v Korunní, se snažíme stavět mosty mezi profesionály a domácími nadšenci 3D tisku. Naším hlavním posláním je popularizace aditivní výroby. Výstavu pořádáme pro všechny, kteří se zajímají o 3D tisk. Své si na výstavě najdou nejen profesionální tiskaři, ale také umělci, architekti, konstruktéři, sochaři, marketéři a nadšení kutilové 3D tisku,” vysvětluje Petr Bláha, jeden ze zakladatelů 3D Arény, neziskové organizace, která 3Dexpo organizuje. 

Na jednom místě se mohou účastníci seznámit s nejnovějšími trendy v 3D tisku. Letošní ročník bude opět obohacen o odborné přednášky, které se pořádají v blízkosti haly č. 6.

„Připravujeme také doprovodný program a doufáme, že letos vyjde i oblíbený “Souboj 3D tiskáren”, který se v minulých ročnících před covidem těšil velké oblibě a jeho atmosféra si nezadala se sportovním utkáním,” doplňuje Petr Bláha.

Se vstupenkou na 3Dexpo získají účastníci i volný vstup na souběžně probíhající veletrh Reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií, který se koná v PVA EXPO.

Pořadatelem výstavy je 3D Aréna, z. s. jejímž hlavním posláním je popularizace a podpora 3D tisku v České republice. Organizace již dlouhá léta pořádá nejen 3Dexpo, ale i další osvětové eventy, kde propojujeme profesionály a nadšence 3D tisku, budujeme komunitu profesionálních 3D tiskařů a lidí se zájmem o 3D tisk.

Kontakt: Petr Bláha, jednatel – petr.blaha@3darena.cz, tel. +420 777 042 000

Aktuální informace na:

Webových stránkách https://3dexpo.cz/

Sociálních sítích Facebook a LinkedIn


3D Aréna, z. s. byla založena v roce 2015 jako přirozené vyústění několikaleté snahy o vybudování platformy pro spojování lidí se zájmem o 3D tisk a profesionálů z oboru. Jedním ze zakladatelů je Petr Bláha, který je mimo jiné hlavním organizátorem 3Dexpo. 3D Aréna se věnuje podpoře rozvoje 3D tisku, osvětové a publikační činnosti, pořádání odborných výstav, konferencí a školení a v neposlední řadě též praktické činnosti ve spolupráci se státními orgány a jinými subjekty.

Pravidelně pořádáme Školu 3D tisku pro všechny zájemce o technologie 3D. V roce 2017 jsme se podíleli na 3D tisku dvoumetrového Anděla českého designéra a umělce Davida Císaře. A účastníme se i dalších realizací 3D tisku a 3D modelování.