Konference 2023


Středa 26. dubna 10:00 – 16:00

Moderování letošní konference se laskavě ujal Boris Keka, dlouholetý moderátor odborných konferencí, mj. Fórum aditivní výroby, Netd 3D, CADfórum, Brno Industry 4.0. Dříve moderátor publicistických pořadů na Český rozhlas Radiožurnál. S více než 20 let praxe jako tiskový mluvčí, konzultant PR a marketingu.

Program konference

BEKO Engineering, Šovčík Jan – Software SpinFire pro snadnou správu datových formátů

I nejlepší 3D tiskárna je k ničemu, pokud nemáte k dispozici model objektu pro tisk. Různé firmy pracují s různými 3D nástroji a ne vždy se k vám dostanou data ve vyhovujícím formátu. S tím Vám může pomoci SpinFire, softwarový nástroj pro import, prohlížení, analýzu a konverzi 2D/3D dat.

Fragaria, Burián Martin – KARMEN – Workspace na vzdálenou správu a monitoring 3D tiskáren

Díky Karmen můžete pohodlně ovládat a monitorovat 3D tiskárny odkudkoliv. Ukážeme Vám celou aplikaci i pokročilé funkce jako je automatická detekce tiskových chyb a notifikace uživatelů, posílání tiskových úloh přímo ze sliceru, sdílení a veřejné profily pro kooperaci v rámci týmu, třídy, nebo organizace.

3R-System, Rozkošný Luboš – Od 3D tisku k aditivní výrobě

Náhled do světa průmyslového 3D tisku kovů , plastů a keramiky . Optimalizace procesu 3D tisku  s pomocí sofistikovaných HW a SW technologií skýtá prostor pro skokové navýšení produktivity a zároveň optimalizaci kvality vyráběných dílů. Nezbytným předpokladem pro další posun směrem k širšímu uplatnění aditivní výroby je též dynamický rozvoj technologií pro automatizaci dokončovacích operací.

Dolphin Printer, Puchta Daniel – Software SelfSlice pro zrychlení 3D tisku na běžných FFF 3D tiskárnách

Navštivte živou demonstraci softwaru SelfSlice, který dokáže jednoduše snížit dobu tisku na běžných FFF 3D tiskárnách o 40 % a přitom zachovat detailnost výsledného výtisku. Tento software boří jednu ze základních pravd 3D tisku – totiž že kvalitní tisk vyžaduje dlouhou dobu tisku. Na této konferenci jej poprvé představíme veřejnosti, a ukážeme jeho schopnosti na tiskové zakázce z praxe.

Škoda Auto, Sova Martin – Využití 3D tisku v technickém vývoji Škoda Auto

Jak probíhá výroba plastových dílů pro modely a prototypy vozů vyráběných oddělením EGV? Výroba těchto dílů je realizována především metodou aditivní technologie (3D-tisk) včetně jejího postprocesingu a také metodami vakuového odlévání a tváření.

PETMAT, Sýsová Kateřina – Sdílený tisk projektu Pla(S)teosaurus

Asociace společenské odpovědnosti si vybrala k předávání výročních ocenění Národní muzeum společně s heslem “nevolte vyhynutí”. Tyto skutečnosti vedly k nápadu vyrobit sochu dinosaura v životní velikosti. A protože se tohoto úkolu chopil PETMAT a Plastenco, vznikala podobizna Plasteosaura z recyklovaného plastu díky sdílenému tisku pod vlastním heslem: vyrobeno “Národem do Národního.”

Misan, Hudec Jan – Jak chytře aplikovat kovový 3D tisk

Přednáška krátce představí kovový 3D tisk pomocí technologií LPBF a EBM včetně jejich aplikací. Ukáže technologické zásady a způsob, jak navrhovat díly, aby kovová aditivní výroba měla smysl.

e-Robots Hinca Oliver – Aplikácia 3D tlače

Ako 3D tlač môže pomôcť v rôznych oblastiach, ako napríklad v architektúre, medicíne, automobilovom priemysle a mnohých ďalších. Naše 3D tlačiarne umožňujú vytvárať unikátne diely, ktoré sa dokonale prispôsobia vašim potrebám a predstavám.

TechSoft Engineering, Plešinger Jaroslav – Simulace v oblasti 3D tisku

Stejně jako se 3D tisk posouvá raketovou rychlostí kupředu, obor technických simulací nezůstává pozadu. Díky simulacím dokážete předvídat kritické stavy tiskárny i finálního výrobku. Již více než 30 let pomáháme partnerům urychlovat vývoj, snižovat náklady a drtit konkurenci nejen v Česku a na Slovensku.