PETMAT

Hala 6


PETMAT z. ú.
Sobotecká 5
101 00 Praha 10
E-mail: kac@petmat.cz
Web: https://petmat.cz/

Nezisková organizace PETMAT z.ú. byla  založena v r. 2016 a zabývá se recyklátem plastu a jeho využití v architektuře a designu. PETMAT nabízí výzkumnou činnost a drobné experimentální realizace často ve spolupráci s fakultou architektury ČVUT.  V jarním semestru PETMAT vždy nabízí stáž pro studenty z univerzity v Angers ve Francii, ale i pro české studenty z Fakulty architektury ČVUT.

Pro návštěvníky nabízíme tisk podle navržených skic, přednášku o komunitním díle Pla(s)teosaurus a debaty o recyklovaném filamentu a to nejen v češtině. Od roku 2021 doprovází PETMAT i Plastenco s.r.o., které díky online marketingu mnoho z projektů PETMATu dostává mezi širokou veřejnost.

Pla(s)teosaurus

Socha vyrobená duem Plastenco/PETMAT pro Asociaci společenské odpovědnosti. Jde o unikátní výtvor, který vznikl na platformě sdíleného tisku pod heslem “Národem do národního” a “Nevolte vyhynutí!” Bylo na ni použito cca 100Kg filamentu z recyklovaného plastu od firmy EKOMB. Výroba dinosaura trvala 5 měsíců. Uvnitř naleznete bytelnou ocelovou konstrukci.Vidět ji můžete na obrázku zde, či na živo v Nároním muzeu.