PWS 3D Printer

Hala 6


Print With Smile, SE
Vrážská 1562 / 249
153 00 Praha – radotín
Tel.: 773 111 113
Email: sales@3dfilament.cz
WWW: 3dfilaments.cz

PWS 3D printer

3D tisk je stále populárnější. S touto inovativní technologií můžete vytvářet vlastní objekty z pohodlí vašeho domova nebo kanceláře. Od tvorby prototypů a modelů až po vytváření hotových produktů. 3D tisk je rychlý a efektivní způsob, jak přeměnit vaše nápady na skutečnost. Proto jsme se jako zavedený výrobce kvalitních 3D filamentů PRINT WITH SMILE rozhodli pro převzetí výroby 400K a Ready3D pod svou značku a představujeme vám tak naši upgradovanou tiskárnu PWS400K, kterou pro vás vyrábíme v Praze Radotíně.

S naší 3D tiskárnou PWS400K můžete vytvořit prakticky cokoli, co si dokážete představit. Od jednoduchých ozdob a dekorací až po složitější náhradní díly, nebo dokonce celé stroje. Navíc, díky různým materiálům, které jsou k dispozici na www.printwithsmile.com , můžete vytvářet objekty s různými vlastnostmi – například pevností, pružností nebo hladkým povrchem.

Přidejte se k těm, kteří již využívají výhody 3D tisku a nechte svou kreativitu a nápady volně proudit.

Představujeme vám FDM 3D tiskárnu PWS400K s úžasnou maximální rychlostí 400mm/s a akcelerací 7500 mm/s2!

S touto tiskárnou se vám podaří tisknout Vaše projekty rychleji než kdy dříve, což Vám umožní šetřit cenný čas a být produktivnější. Tato tiskárna používá nejmodernější technologii a inovativní materiály, které zaručují vynikající kvalitu tisku a odolnost hotových produktů. PWS400K poskytuje tiskovou plochu 235 x 235 x 260(Z)mm. V konstrukci tiskárny jsou použity exaktně frézované CNC díly, a to od velkých AL plátů až po ty nejmenší součástky, jako jsou spojky a podobné díly. Stabilitu tiskárny zabezpečuje tuhý celokovový rám z AL profilů 2040, 2060, základna, přední a zadní plát z ALU o tloušťce 6mm, vše v polomatně černém komaxit lakovaném provedení.

Hladký a rychlý průběh tisku zajišťují lineární vedení MGN12 pro osu Y, kvalitní lineární ložiska LM10UU a LM10LUU značky MISUMI pro osu X a Z a originální řemeny výrobce Gates. O rychlý a tichý chod PWS400K se starají krokové motory NEMA od renomovaného výrobce Stepperonline a větráky WINSINN.

PWS400K disponuje vestavěným mini počítačem Orange Pi 3 LTS + 32Gb karta (USB) 32bit základní deska s drivery TMC2209 UART (sensorless homing XY), který naší tiskárně poskytuje vynikající výkon a stabilitu.

PWS400K je vybavena Opensource firmwarem Klipper s webovým rozhraním Fluidd/ Mainsail s menu pomocného LCD displeje v češtině. Klipper zaručuje nejen vysokou rychlost tisku, ale také vyšší přesnost a stabilitu při tisku. Tato tiskárna je ideální volbou pro všechny, kteří hledají kvalitu tisku a rychlost, a zároveň požadují stabilní a spolehlivý firmware pro správnou funkci tiskárny. S firmwarem Klipper se snadno přizpůsobíte různým typům materiálů a můžete s ním propojit najednou několik tiskáren, což zaručuje maximální flexibilitu při tisku. Tiskárna PWS400K se snadno ovládá pomocí intuitivního uživatelského rozhraní, což zjednodušuje tisk Vašich projektů a zvyšuje efektivitu Vaší práce. PWS400K je skvělou volbou pro průmyslové i domácí použití.

Samozřejmostí je připojení do sítě pomocí LAN kabelu nebo Wifi a USB vstupy pro zapojení webkamery, nebo třeba i dalšího displeje.

Zasílání chybových notifikací při 3D tisku na mobilní zařízení může být pro uživatele 3D tiskáren velmi užitečné. Proto jsme do PWS400K předinstalovali plugin na vzdálenou správu a monitoring tiskárny. Po registraci do KARMEN bude uživatel moci ovládat 3D tiskárnu pomocí cloudové aplikace Karmen odkudkoliv, i z mobilního telefonu. V případě připojení webkamery umožňuje Karmen i automatickou detekci tiskových chyb a notifikaci uživatele, pokud se něco pokazí. Nově máme v PWS400K instalované relé pro automatické vypnutí tiskárny v případě dokončení tisku, detekované chyby nebo poruchy.

Chybové notifikace umožňují uživatelům okamžitě získat informace o jakémkoli problému, který by se mohl během 3D tisku vyskytnout. To znamená, že můžete být upozorněni na problémy, jako jsou například náhlý pokles teplot, zablokování trysky, nefunkčnost větráku apod. a budete tak moci rychle zareagovat, abyste zajistili úspěšné dokončení tisku. Sledování PWS400K přes mobilní zařízení vám umožní sledovat průběh 3D tisku na dálku, bez nutnosti fyzické přítomnosti tiskárny.

Na PWS400K jsou použity díly tištěné technologií MJF (Multi Jet Fusion). To je technologie 3D tisku, která umožňuje tisknout díly z vysoce pevných materiálů, jako je například PA (polyamid), s vysokou přesností a kvalitou. Tyto díly jsou velmi pevné a odolné a proto jsme je použili na konstrukce naší tiskárny. Využití MJF tištěných dílů z vysoce pevných materiálů, jako je PA, významně zlepšuje pevnost a stabilitu konstrukce PWS400K. Díky vysoké přesnosti a kvalitě MJF tisku jsou tyto díly vyrobeny s minimálními tolerancemi a dokonale přizpůsobeny potřebám konstrukce tiskárny.

O kvalitní tisk a dokonalou první vrstvu bez zdlouhavého nastavování se postará automatické vyrovnání tiskové podložky v lokálním místě tisku pomocí dotykového čidla BL-touch a direct extruder s převodovým poměrem 50:17 s čidlem filamentu. S PWS400K máte možnost tisku všech materiálů do teploty až 300°C. Tiskárna je primárně dodávána s hotendem české výroby od firmy TECH-MODEL s měděným heatblockem, titanovým heatbreakem a hliníkovým chladičem. Volitelnou možností při zakoupení je pak RAPTOR Hot-end® českého výrobce PROTOPRINT.

PWS400K má notifikační RGB LED pásek v čelním panelu a dále po celém rámu tiskárny další (nezávisle zapojený) RGB LED pásek zakrytý difuzní silikonovou páskou pro lepší rozptýlení světla. Barvy RGB se mění dle stavu tiskárny a průběhu tisku a jednotlivé zóny a notifikace se dají uživatelsky nastavit. Ovládání světel je jednoduché z aplikace nebo webového rozhraní tiskárny. Vyvinuto ve spolupráci se SPECTODA.

RGB LED pásky jsou programovány tak, aby uživatele informovaly o stavu 3D tisku. Mohou zobrazovat barvu, která odpovídá různým fázím tisku, jako například příprava tiskového podkladu, ohřev tiskové plochy, tisk atd. To znamená, že uživatelé mohou snadno sledovat pokrok tisku a být informováni o jakýchkoli problémech v reálném čase. Uživatel si sám v aplikaci, či webovém rozhraní tiskárny může vybrat z již předefinovaných notifikačních aplikací.

RGB LED pásky tedy pouze nezlepšují vizuální vzhled PWS400K , ale lze je naprogramovat tak, aby ukazovaly různé barvy, blikaly různou rychlostí nebo měnily světelné efekty v závislosti na různých událostech. To umožňuje uživatelům vytvářet vlastní designy a přizpůsobovat svou tiskárnu svému vkusu, nebo ji například propojit s ostatními zařízeními. 

RGB LED pásky mohou být ovládány z dálky, což znamená, že uživatelé mohou měnit barvy a efekty, nebo světla úplně vypnout přímo z aplikace na mobilním zařízení. Pro rychlé vypnutí RGB LED světel v rámu tiskárny slouží také hlavní vypínač na čelním panelu PWS400K.